header

توسعه صنعت گردشگری مهم‌ترین تاثیر اجلاس وزرای گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: مجمع گفتگوی همکاری آسیایی موسوم به ACDمهم ترین مجمع در سطح کشورهای آسیایی است و حضور دبیر کل این مجمع و استقبال قابل توجه کشورهای آسیایی باعث می شود که تبریز بیشتر شناخته شده و باعث توسعه صنعت گردشگری می شود.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در حاشیه نخستین نشست وزرای گردشگری مجمع گفتگوی همکاری آسیایی که در تبریز برگزار می شود، یادآور شد: حضور 22 نفر از وزاری گردشگری در تبریز قطع به یقین می تواند باعث معرفی بیشتر تبریز باشد و می تواند گام بزرگی در ارتقای جایگاه تبریز و توسعه گردشگری کشورمان باشد.

آبدار ادامه داد: مدیریت استانی و مدیریت شهری بیشترین همکاری را در اجرای این نشست داشته اند و این همکاری نشان می دهد که همه دستگاه ها عزم خود را برای ارتقای جایگاه تبریز به ویژه در حوزه گردشگری جزم کرده اند.

وی همچنین گفت: تا به حال تبریز میزبان چنین اجلاسی در سطح آسیایی نبوده است و امیدواریم این گام نخستین فتح بابی باشد برای حضور بیشتر تبریز در عرصه های بین المللی.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با اشاره به صدور بیانیه تبریز یادآور شد: صدور بیانیه تبریز مهم ترین دستاورد این نشست خواهد بود و این بیانیه از دیدگاه مدیریت استانی پیش زمینه تبریز 2018 خواهد بود.

آبدار یادآور شد: گسترش روابط بین الملل می تواند باعث گسترش و تحکیم روابط و مناسبات فرهنگی، سیاسی و صنعتی شود و از این رو باید نگاه ویژه ای به برگزاری این نشست داشته باشیم.

وی با تاکید بر اهمیت آثار ثبت جهانی برای کارشناسان و وزای گردشگری، خاطرنشان کرد: خوشبختانه استن آذربایجان شرقی تعداد قابل توجهی از آثار ثبت جهانی کشور را به خود اختصاص داده است و از این رو بسیاری از وزیران و کارشناسان نگاه ویژه ای به تبریز و آذربایجان شرقی دارند، بازار تبریز توانسته توجه بسیاری از آن ها را به خود جلب کند و ما شاهد بودیم که آشنایی قبل از حضور در تبریز با بازار آشنایی داشته اند.

وی همچنین گفت: این موضوع نشان از اهمیت آثار ثبت جهانی دارد و از این رو پرونده ثبت جهانی جنگل های ارسباران و روستای کندوان تا پایان سال 2017 و همچنین ساماندهی و کف سازی بازار تبریز در دستور کار قرار دارد.